LÉČIVÁ KAKAOVÁ CEREMONIE 1

Otevři se moudrosti svého srdce skrze medicínu kakaa

Proč provázím léčivým kakaovým rituálem?

Prošla jsem nádhernou a nezapomenutelnou iniciací do posvátné medicíny kakaa u Haliamy, mexické mentorky, aktivátorky ženského potenciálu a specialistky na Mayské Ceremoniální kakao. Iniciace mi přinesla ukotvení se ve své vlastní síle, náhled na život z jiné perspektivy. Objevila jsem sílu a léčivé účinky kakaa. Rozhodla jsem se tento úžasný prožitek zprostředkovávat dál, aby i vy jste se mohli napojit na vaši krásnou duši a prožít si uvolnění, přítomný okamžik, započetí změny ve vašem životě. Vnést si vědomé jasno do svých životů.

Proč kakao?

100% čisté obřadní kakao je komplexní koktejl s více než 300 prospěšnými látkami. Je bohatý na minerály a antioxidanty a plný neurotransmiterů, které zlepšují náladu. Pravidelné pití ceremoniálního kakaa má mnoho vědecky prokázaných výhod. Kakao obsahuje theobromin, jemný a zemitý stimulant, který je velmi vhodnou a zdravou náhradou kofeinu. Pití kakaa umožňuje vyšší prokrvení vašeho těla a mozku. To zlepšuje fyzickou i duševní pohodu a uvolnění, a tím usnadňuje tvůrčí procesy. Působí na některé oblasti centrální nervové soustavy, i proto vám dodá energii a zvýší vaši pozornost a vědomí.

Fyzicky: zlepšuje oběhový a imunitní systém, pomáhá proti stárnutí, snižuje špatný cholesterol a zvyšuje vstřebávání dalších živin. Zajímavé je, že přispívá ke snížení váhy.

Mentálně a emocionálně: díky kakau se cítíte šťastnější, uvolněnější, klidnější a propojenější sami se sebou i s ostatními lidmi. Působí léčivě na tělo i mysl. Napomáhá se otevřít kreativitě a intuici. Tělo spouští léčivé procesy, odchází negativní emoce, započínají a ukotvují se nové směry.

Na metafyzické úrovni: kakao slouží jako nástroj pro spojení s energetickým prostorem vašeho srdce i s lidmi ve vašem okolí.

Kakao medicínu, na svých ceremoniích připravuji pouze ze 100% čisté pasty bez přidaného cukru nebo konzervantů, které je eticky získáváno a vyráběno. Je minimálně zpracované, čímž si zachovává své léčivé vlastnosti. Pochází z oblastí Mexika, Guatemaly, Peru a Belizé, kde Olmékové, Mayové a Aztékové pěstovali a pili kakao jako posvátný elixír při obřadech a rituálech.

Kdy bychom si měli medicínu kakaa dopřát?

Chcete-li lépe prožít hlubší meditaci

Cítíte-li, že se ve vás hromadí příliš mnoho emocí

Potřebujete-li vypnout ze stresu

Potřebujete-li udělat důležité rozhodnutí

Cítíte-li bolest v srdci

Potřebujete-li zklidnit mysl

Chcete-li rozpustit opakující se vzorce chování

Chcete-li prostě jen být, prožít si přítomnost

Vůbec nevadí, když prostě jen tak přijdete bez záměru, kakao vás navede, jakou cestou se vydat

Jak ceremonie probíhá?

Dozvíte se něco o kakau, jeho historii, přípravě. Naladíme se příjemnou kakaovou hudbou na společné sdílení, uvolnění a klid v naší mysli. Pitím kakaa se postupně dostaneme do hlubšího rozjímání. Provedu vás hlubokou meditací, kterou provázím spolu s terapeutickými zvukovými nástroji.

„Cesta do svého srdce skrze medicínu kakaa vám znovu otevře křídla. Přinese vám hlubší vědomé pochopení své podstaty a svého nitra. Objevíte svou vnitřní sílu, která vás vede k postupnému odstranění strachů. Nahromaděné emoce odejdou skrze slzy, tanec, hudbu, vědomou přítomnost. Každý z nás je jedinečný, proto si prožije svůj šálek kakaa každý jinak. Ale věřte, že si odnesete úlevný, osvobozující a lehký zážitek, který ve vás bude ještě dlouho doznívat.“

Celková doba ceremonie min 3 hodiny