JARNÍ MINI KURZ JÓGY

Milí jogíni, ráda bych vás pozvala na jógou naplněné dopoledne na kurz, kde si každý najde to své.

Ať jsi úplný začátečník či už nějakou dobu jógu praktikuješ vždy je na čem pracovat a posouvat se ve své praxi dále. Dozvíš se, jak správně provést asánu, aby tě nic nebolelo, ukážeme si modifikace pozic a zaměříme se, jak pozici propojit s naším dechem.

¥ Cena kurzu je 2.500,-

¥ Kurz bude probíhat soboty dopoledne od 9:00 do 11: 30 hod. Po praxi bude dobrovolné sdílení a posezení u čaje.

¥ Jurtovna nám bude k dispozici do 12:30. 😊

V ceně je zahrnuto: 2,5 hodiny praxe, voda, čaj, malé občerstvení a individuální přístup

Kapacita je 6 osob

Rezervovat si svá místa můžete na webu jurty

Pokud budeš mít jakýkoliv dotaz nebo požadavek neváhej se na mě kdykoliv obrátit. Telefonní kontakt na mě +420 776 881 174.

Těším se na Vás!

Anet

Na kurzu se budeme věnovat

  • jak správně dýchat v pozici
  • projdeme různá dechová cvičení (pranaymu)
  • správnému provedení pozic a poté jak na přechody mezi pozicemi
  • čekají nás modifikace pozic a jak lze využít pomůcky (bloky, pásky,bolster)
  • jak si efektivně prohloubit a zdokonalit svoji praxi doma

TERMINY:

  1. Víkend  – 6.4 .2024: Pozdravy slunci, pozdravy měsíci

Celý první sobotní dopoledne budeme věnovat pozdravům slunci a ukážeme si varianty pozdravu měsíci. Probereme každou jednotlivou pozici a její modifikace.

Bude nás čekat pozdrav slunci A a B a poté si ukážeme 2 varianty pozdravy měsíci. Nakonec vše zkusíme propojit s dechem aby nám vznikla flow.

  • Víkend  – 13.4.2024: Stojné pozice a balanční pozice

Tuto sobotu nás na začátek čeká práce s chodidlem. Ukážeme si cviky na aktivaci plosky a zkusíme do pozic zapojit zámek nohy (padabandhu).

Uvidíme, jestli se nám pak bude stát a balancovat lépe. Občas jen prostě není den, protože často se říká „Klid mysli se projeví v klidu balanční pozice“. 😊 Ale nebojte se toho… balancovat budeme ve stoje, v sedě a kdo bude chtít, může i na rukou.

  • Víkend – 27.4.2024: Rotace a pranayma

Třetí dopoledne  nás čekají rotace v leže, sedě, ale i ve stoje. Ukážeme si, jak správně do nich vstupovat, abychom zapojili břicho a nepřetěžovali kyčle, bedra a krční páteř. Dále nás čeká práce s dechem. Ukážeme si v průběhu dopoledne, jak ve své praxi pracovat s dechem a naučíte se možná i nové dechové techniky (plný jógový dech, dech udždžají, nádí-šodhána, kapalabhati, bastrika) 

  • Víkend – 4.5.2024: Předklonové pozice a úklony

Poslední sobotu nás čekají zprvu předklonové pozice. Čekají nás předklony jak s rovnými zády, tak s kulatými zády a skloněnou hlavou. Ukážeme si modifikace pozic, abychom nepřetěžovali zadní stranu stehen, bedra, kolena, ale zároveň abychom co nejefektivněji cílili na jejich protažení. V druhé části si ukážeme, jak správně vstupovat do úklonů ve stoje tak i v sedě.