Jóga na pohodu

Jóga pro všechny, kteří se chtějí cítit skvěle, vyrovnaně a prožít si přítomný okamžik. Mohli bychom ji také nazvat jógou mysli. Ohlížíme se vždy na možnosti svého těla, nezaměřujeme se na dokonalost pohybu, ale na úplnou uvolněnost a pohodlí. Méně je někdy více :). Do lekce klasické jógy zařazuji i prvky Kraniosakrální jógy.

Co je KSJ? Kraniosakrální jóga je soubor cvičení odrážejících výzkumy vědy o mozku a těle, se zařazením starobylých jógových ásan a dechových technik. Uvolňuje fascie a k dosažení příjemného klidu mysli používá mechanickou pomůcku tzv. spouštěč klidového bodu, kterou si na hodinách všichni vyzkouší.

Díky Kraniosakrální józe je možné se dostat i do tzv. stavu “flow”, kdy se nestavíme přirozeným mechanizmům těla do cesty, ale naopak se stáváme tiše pozorovateli naší mysli. 

Kraniosakrální jóga podporuje obnovu přirozených mechanismů těla, ovlivňuje rytmus detoxikace buněk, blahodárně působí na páteř, pomáhá zmírnit dlouhodobou vyčerpanost, deprese, nesoustředěnost, stres, snižuje vnitřní napětí fascií. A to za zkoušku stojí:)